Obiekt na sprzedaż we Wrocławiu

13,860,000.00 zł

Przedmiotem sprzedaży jest unikalny klasycystyczny pałac o powierzchni 1300 m2 z końca XVIII wieku zaprojektowany przez nadwornego architekta króla pruskiego, Fryderyka Wielkiego, twórcy także Bramy Branderburskiej w Berlinie. Pałac jest obiektem międzynarodowej klasy AAA.
Potencjał przebudowy budynków wokół placu tzw. dawnych czworaków:

* POKOJE GOŚCINNE (lub apartamenty mieszkalne): Potencjał przebudowania budynków wokół Pałacu na ponad 180-200 pokoi gościnnych, wraz z kilkoma salami konferencyjnymi. Sam pałac jest w znakomitym stanie, po niedawnym ukończeniu renowacji pod nadzorem konserwatora zabytków.

* OBIEKT PAŁACOWY – KONIE – WINNICA W założeniu pałac mógłby odgrywać rolę klubu-restauracji-biur dla gości hotelowych, a znaczny teren ± 10 akrów stwarza także możliwości na: wybieg dla koni; stały aspekt aspiracji wielu ludzi w dużym mieście winnica malej, a symbolicznej uprawy, jako kolejny aspekt nobilitujący kompleksu.

* Budynki wokół Pałacu mają również potencjał adaptacji na powierzchnie biurowe, co wraz z Pałacem- jako klubem biznesowym/restauracją mogłoby stworzyć harmonijną przestrzeń biznesową w pięknym otoczeniu i dogodnej lokalizacji w pobliżu międzynarodowego lotniska.

Posiadłość jest niezwykłym obiektem o wyjątkowym potencjale hotelarskim i deweloperskim na 17 akrach. Bliskość Wrocławia (12 km od centrum, 6 km od lotniska), urocza lokalizacja nad rzeką przy parku krajobrazowym, doskonały stan Pałacu stanowią rzadką okazję dla firmy, która w równym stopniu widzi potencjał hotelarski, co pragnie stworzyć, lub rozwijać „markę” na rynku prestiżowych hoteli, zabezpieczając przyszłość unikalnego obiektu.

Potencjał adaptacji-rozbudowy obecnej pałacowej posiadłości ( po renowacji) na 180 pokoi gościnnych w przepięknym położeniu ledwie 12 km od centrum Wrocławia, a 6 km od międzynarodowego..lotniska. Fakt iż Wrocław ustanowiony został Europejską Stolicą Kultury w 2016 r. dodaje przedsięwzięciu niezwykle ciekawy aspekt marketingowy.

11 stycznia 2023 09:48

30 dni, 10 godziny

Identyfikator oferty 15063be77eab34bd Liczba wyświetleń: 175, dziś 0

Dodatkowe informacje

Rodzaj transakcjiSprzedaż
RynekWtórny
Powierzchnia1300mkw

NOTA PRAWNA

Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

Komentarze